O mně

Jsem Andula

Lektorka EOV & Dula

 

Na cestu porodní duly mě přivedlo zrození mého syna Vincenta. Prožila jsem krásné těhotenství a při samotném porodu jsem se cítila jako lvice, která má neomezenou sílu a dokáže všechno na světě! Za tímto silným zážitkem však následovalo opravdu náročné, nebála bych se říct až temné, období šestinedělí. Připravovala jsem se na porod, ale vůbec mě nenapadlo, že by mohlo po něm nastat něco tak náročného. 

Tento zážitek byl startovacím motorem k absolvování kurzu pro porodní duly. Cítila jsem, že i kdybych měla pomoci jedné jediné ženě v tom, aby zažila krásné těhotenství, posilující porodní zkušenost a harmonické šestinedělí, tak to má smysl. Také jsem přesvědčená o tom, že to, jak žena toto období prožívá, má velký vliv nejen na ni, ale také na miminko a celou rodinu.

Zhruba půl roku po porodu jsem přišla na to, že mám problémy se štítnou žlázou. Jelikož věřím na psychosomatiku, rozhodla jsem se tento problém řešit nejen cestou klasické medicíny, ale také pomocí funkční medicíny a především vnitřní prací na sobě. Tak se stalo, že jsem prošla spoustou sebepoznávacích, osobnostně rozvíjejících kurzů a workshopů. Některé byly přínosné více, jiné méně. Každopádně každá z těchto zkušeností, kterou jsem prošla mě naučila něco o sobě.

Během této cesty jsem se setkala se spoustou inspirativních lidí. S některými z nich jsem se sblížila a dodnes se přátelíme. Právě jedna z kamarádek, která zároveň pracovala v Centru Světladíl, mě podpořila v zaslání přihlášky na lektorský kurz. Přihlášku jsem tedy poslala, byla jsem vybrána, kurz absolvovala a od té doby jsem provedla už desítky dětí a dospělých právě kurzy Extra Okulárního Vidění. Tato práce mě opravdu naplňuje a baví.

Baví mě sledovat, jak děti odchází z každé lekce rozzářené, překvapené z toho, jaké schopnosti mají, jak jsou více sebevědomé, jak se rodiče zapojují a plní doporučení, mění přístup ke svým dětem i sami k sobě a celý rodinný systém se transformuje a uzdravuje. 

Mám radost z rodičů, kteří se vědomě zajímají o své děti a chtějí společně s nimi růst. Právě na kurzech Extra Okulárního vidění dostanou konkrétní doporučení pro jejich dítě.

Mám radost z dospělých účastníků, kteří kurzy navštěvují, aby se naučili něco o sobě. Kteří jsou ochotni v některých oblastech „vyjet ze zajetých kolejí“ a rozvíjet se novým směrem.

Mám radost, z každého nového účastníka, kterého můžu v kurzu přivítat i z těch, kteří se vrací. Právě skrze ně a tuto práci stále učím a objevuji i já sama.

 

S láskou,

An Dula.